Vlajka EUEuroregion SilesiaInterreg IIIa

Tento projekt je spolufinancován z programu Evropské unie INTERREG IIIA ČR-Polsko

Výlet do Polska 3. dubna 2007 – očima žáků

Jak už všichni víte, naše škola má projekt s polskou školou v Zawadě v městě Wodzislavi. Na návštěvu jelo 30 žáků ze 4., 5. a 6. třídy. Polské děti nás uvítaly, provedly nás školou a v tělocvičně nám předvedly jejich velikonoční tradice. Jednou z tradicí je vynášení kohouta, kde dětí chodí s kohoutem a zpívají písně. Přichystané pro nás měli i dílny, kde jsme si malovali vajíčka, sádrové kuřátka a husy. Poté následovala prohlídka města Wodzislawi, muzea a hornické školy. Zde se nachází i šachta se stroji. Po této exkurzi následovalo bohaté občerstvení. V Polsku se mi velmi líbilo a ráda bych si tento výlet zopakovala.

Daniela Marková, 5. třída

Polsko je hezký stát, proto je fajn, že polská škola ze Zawady má spolupráci s tou naší. Během prohlídky Wodzislawi jsme se šli podívat do jejich radnice, kde také sídlil jejich pan starosta.

Tereza Horáková, 5. třída

Nejvíce se mi líbilo zdejší muzeum. Vystavovali hodně starožitných věcí a zajímavou kostru člověka, ze které se mi tajil dech.

Tomáš Bajgar, 5. třída

Jak jsme dorazili, pohostili nás jak je u nich zvykem chlebem se solí a byli oblečení v kroji.

Zuzana Bulátová, 5. třída

Zašli jsme do štoly jménem Barborka. Ta je 8 metrů pod zemí. Byly v ní koleje s transportem na uhlí, zarážky, kombajn, hydraulická dílna a jiné stroje…. U polských přátel se mi líbilo. Byli velice pohostinní. Mezi děvčaty jsem si našla novou kamarádku. Těším se, až je přivítáme u nás na naší škole.

Tereza Schrammová, 4. třída

Interreg ČR - Polsko