Školní výlet ZOO Olomouc

Dne 12. 6. 2014 se třídy 1.A, 1.B, 2.A, 2.B. a 5. třída zúčastnily výletu do ZOO Svatý Kopeček u Olomouce. Zprávy o výletě napsali žáci 5. třídy:

Na den 12. 6. 2014 naplánovaly paní učitelky výlet do ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Na výlet se vypravily první, druhé třídy a pátá třída. Druhé třídy měly také zakoupeného průvodce, který je provedl ZOO. Absolvovaly i jízdu vláčkem. Naše pátá třída zase překonala strach a jako jediná vyšla 128 schodů a pokochala se výhledem z železné věže. Také navštívila lanové centrum Lanáček uprostřed ZOO. Všechny třídy se samozřejmě podívaly na cizokrajná zvířata, jako třeba levharty mandžuské, oryxe, psouny prériové, lemury kata a poznaly "vůni" všelijakých netopýrů.

Anna Baníková

Po příjezdu do ZOO jsme se nasvačili a šli si prohlédnout lemury, kteří byli za vstupní bránou. Když jsme se najedli a napili, třídy se rozdělily a vyrazily každý svou cestou, až na druhé ročníky, které měly průvodce. Naše 5. třída také navštívila vyhlídkovou věž i lanové centru. Obhlédli jsme asi 7 pavilónů a zvláštní zvířata, která Ostravská ZOO nemá, např.: surikaty, vlky, rejnoka, žraloky, velké pumy.

Štěpán Luzar

Dne 12.6.2014 se třídy 1.A, 1.B, 2.A, 2.B a 5. zúčastnily výletu do ZOO Svatý Kopeček u Olomouce. Přijeli jsme asi v 9.15 hod., potom jsme se nasvačili a šli prohlédnout ZOO. Viděli jsme různé opice, šelmy, surikaty, lemury, zebry, žirafy, mravenečníky i velké akvárium. Žáci 2. tříd měli průvodce po ZOO a projeli se vláčkem. Někteří z páté třídy vyšplhali na vysokou věž, byla tam i různá hřiště. Odjeli jsme asi v 14.30 hod. a výlet se nám všem hodně líbil.

Matěj Kozelský

Hodně jsme se pobavili jak se zvířaty, tak i v lanovém centru Lanáček, i mezi sebou. Na závěr bych už jen řekl, že to bylo nádherné, a že bychom si tam vyrazili znova.

Vojtěch Kupka

Druhé třídy měly průvodce po ZOO. Ten jim vysvětloval, čím se zvěř živí a jak se o ni starat. Také jely vláčkem. 5. třída šla na 20 minut do lanového centra v ZOO a také se jí moc líbily bílí vlci. Pak jsme měli volný čas a hodně dětí si šlo koupit suvenýry. Když jsme vyšli ze ZOO ven, byli jsme 30 minut na prolézačkách. V 1č.30 hod. jsme odjížděli ze ZOO a v 16.00 hod. přijeli ke škole. Snad se všem školní výlet do ZOO líbil.

Jana Korabečná

Poslední aktualizace: 6. 4. 2024