Výlet Chotěbuz

V pátek 10. 6. vyjeli na výlet žáci tříd 4.A, 4.B a 5. třída. Navštívili Rybí dům v Chotěbuzi, kde obdivovali nejen obří akvária, ale i překrásnou výzdobu v podobě dřevěných soch. Poté se přesunuli do nedalekého Archeoparku, který je rekonstrukcí slovanského sídliště. Měli možnost si prohlédnout, jak staří Slované žili, jak se oblékali, co jedli i jak a čím bojovali. Na každém stanovišti je přivítali v průvodci v dobovém oblečení, kteří pro ně nakonec připravili představení o smrti sv. Václava. Čtvrté ročníky si rozšířily své letos nabyté vědomosti o Slovanech a pátá třída si určitě ráda na učivo minulého roku zavzpomínala. Počasí bylo na výlet ideální a závěrečná střelba z luku byla milým zpestřením.

Mgr. Blanka Palacká

Poslední aktualizace: 6. 4. 2024