Finále ve streethokeji

Dne 21. 4. 2016 se uskutečnilo velké finále ve streethokeji ve sportovní hale Dubina. Do finále postoupilo 64 družstev ze základních škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Také naše škola do tohoto finále postoupila. Turnaj se hrál vyřazovacím způsobem. Na 4 hřištích proti sobě nastoupila vždy dvě družstva a v zápase na 2x7 minut se ukázalo, které družstvo je lepší nebo mělo větší štěstí a postoupilo. My jsme nastoupili v prvním zápase proti základní škole z Frenštátu a vyhráli jsme 8:0. Postoupili jsme mezi posledních 32 družstev. V dalším zápase jsme porazili družstvo z Oldřišova 4:1 a postoupili jsme mezi posledních 16 družstev. Zde jsme narazili na silného soupeře, základní školu Dětskou z Ostravy-Poruby, což je hokejová škola a prohráli jsme 8:0. Tímto zápasem pro nás turnaj skončil, ale i tak považuji za velký úspěch postoupit mezi posledních 16 družstev, což je náš zatím historicky nejlepší výsledek na tomto turnaji. Žákům – Filipu Dvořákovi, Matěji Kaletovi, Janu Heroldovi, Tomáši Prorokovi, Janu Střelkovi a Rostislavu Vojkůvkovi za pěkný výkon děkujeme a přejeme více úspěchů na sportovním poli v dresu naší základní školy.

Mgr. Stanislav Rut