Návštěva ve stacionáři

Na návštěvu do stacionáře pro postižené děti se tentokrát vydali vybraní žáci ze 7., 8. a 9. třídy. Dětem při svém vystoupení recitovali, hráli na klavír, na flétnu, na kytaru, tancovali a zpívali. Protože to byla jejich první návštěva v zařízení tohoto druhu, prohlédli si také prostory, ve kterých obětavé sestřičky pečují o postižené děti. Naši žáci měli radost z toho, že mohli nemocné děti aspoň trochu rozptýlit a pobavit. Sami si jistě uvědomili, že bychom si měli více vážit svého zdraví a dnů prožitých v klidu a pohodě.

Návštěva ve stacionáři

Tento chlapeček má po operaci zafixované nožičky, ale ručičkama svou hračku ovládal bezvadně.

Návštěva ve stacionáři

Tahle holčička špatně vidí, v kuličkovém bazénu se však cítí bezpečně.

Návštěva ve stacionáři

Filípek, který je postižen Downovým syndromem, pracuje s paní logopedkou. Slabikami a zvuky nám tlumočí, co vidí ve své oblíbené knize o zvířatech. Nejraději má slony.

Návštěva ve stacionáři

I my jsme s obdivem sledovali Silvino taneční vystoupení.

Návštěva ve stacionáři

Eliška chviličku vydržela stát a svým tichounkým hláskem nám zpívala své oblíbené písničky.

Návštěva ve stacionáři

Bezpečná náruč sestřiček je vždy nablízku. Na zemi se odehrávají veškeré herní činnosti.

Návštěva ve stacionáři

Chvilka pohody, ale i vážného zamyšlení.

Návštěva ve stacionáři

Odcházíme z tohoto smutného místa, kam jsme přinesli trochu veselí a radosti. Snad se i těšíme zpět do školy, zpět k našim starostem.