Základní a Mateřská škola Ostrava-Krásné Pole

Okresní přebor ve florbalu dívek a chlapců

Naše škola se zúčastnila okresního kola ve florbalu základních škol města Ostravy a okolí, které se konalo ve sportovní hale SC Dubina dne 15. 1. 2020. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev dívek ze základních škol města Ostravy. Družstva, která skončila na 1. a 2. místě ve 3 obvodech města. Okresního kola se tedy zúčastnila družstva z naší ZŠ, ZŠ Porubská, ZŠ gen. Píky, ZŠ Dvorského, ZŠ Pěší a Gymnázium Hrabůvka. Celkem v celé Ostravě soutěžilo tento rok 22 dívčích družstev. Naše družstvo skončilo na 4. místě po velmi bojovném výkonu. Celé družstvo zůstává spolu i příští rok. Očekáváme tedy ještě lepší umístění. Vyhrajeme? Dívky měly problémy s velikostí hřiště. Příští rok snad budou trénovat v nové sportovní hale. Děkujeme dívkám za vzornou reprezentaci naší školy. Je to pro naši školu obrovský úspěch ve velké konkurenci.

Naše škola se zúčastnila také okresního kola ve florbalu základních škol města Ostravy a okolí chlapců, které se také konalo ve sportovní hale SC Dubina ve stejný den. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev chlapců ze základních škol města Ostravy. Družstva, která skončila na 1. a 2. místě ve 3 obvodech města. Okresního kola se tedy zúčastnila družstva z naší ZŠ, ZŠ Šoupala, ZŠ gen. Píky, ZŠ Dvorského, ZŠ Radvanice (Vrchlického) a Sport. gymnázium Ostrava–Zábřeh. Celkem v celé Ostravě soutěžilo tento rok 42 chlapeckých družstev. Naše družstvo skončilo na 2. místě. V posledním zápase o postup do krajského kola stačilo našemu družstvu remízovat se ZŠ Šoupala. Bohužel, prohráli jsme 2:3 a o jeden gól nám postup utekl. Přitom v obv. kole v Plesné jsme tuto školu porazili 2:0 a jednou remízovali 2:2, kdy jsme dostali gól až v poslední vteřině. Chlapci byli zklamaní, ale 2. místo je krásný výsledek. Jsme druzí v celé Ostravě a to je obrovský úspěch. Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.