Obvodní kolo ve florbalu 8. – 9. tříd dívek

V úterý 13. prosince jsme se zúčastnili s florbalovým družstvem dívek z 9. třídy doplněné o hráčku ze 7. třídy obvodního kola porubských základních škol ve florbalu. Ve skupině jsme skončili po velmi dobrém výkonu na 2. místě (z 5 družstev) a postoupili jsme do finále, které se hrálo ve čtvrtek 15. prosince, také v Plesné. Finále se zúčastnilo 6 družstev, které postoupily ze 3 skupin. Zde jsme obsadili po velmi pěkném výkonu 2. místo, kdy jsme prohráli pouze jeden zápas se ZŠ Dětská. Společně s touto školou jsme postoupili do celoměstského kola turnaje ve florbalu, kde budeme usilovat o postup do krajského kola této soutěže. Šanci máme, protože holky jsou velké bojovnice. Za vzornou reprezentaci naší školy děkujeme těmto žákyním: Kateřině Kotalové, Vendule Homolové, Lucii Homolové, Veronice Wolfové, Marii Gawelczykové, Kláře Volné a Kristýně Klubalové. Budeme držet palce 5. ledna 2017. Hrát se bude ve sportovní hale Ostrava–Dubina.

Mgr. Stanislav Rut