Dramatická výchova očima dětí

Žáci ze třídy paní učitelky Palacké se chtějí pochlubit svými postřehy z návštěv dramatické výchovy v Ostravě-Porubě.

Lekce dramatické výchovy se odehrávají ve Středisku volného času v Porubě. Jezdíme tam autobusem na devět hodin a lekce vede paní Jitka. Hrajeme tam různé hry, například pavouka, babu lepidlo, zvídavý kompot, upíra štronzo a další hry. Nejvíce se mi líbila hra upír: jeden člověk je upír, kolem něj jsou židle, které tvoří velký kruh a na nich sedí ostatní. Upír se postaví doprostřed kruhu, vybere si jednoho člověka a pomalu k němu jde. Než se napočítá do tří, upír nesmí vybraného člověka chytit. Ten se zachrání tím, že se na někoho podívá a ten druhý řekne, co má nebo nemá rád. Jezdím tam moc ráda a chtěla bych tam jezdit každý týden, protože je tam velká legrace, naučíme se tam nové hry a mají tam v automatu skvělou čokoládu.

Eliška Filipcová, 4.B

.... pavouk a mušky se hrálo tak, že jeden z nás byl pavouk, ten mohl dělat jenom velké kroky a musel nás chytat. Ostatní byli mušky, ty musely mávat rukama a bzučet. Moc se mi tam líbí, protože hrajeme pořád hry.

Martin Škubala, 4.B

.... paní Jitka nás naučila spoustu nových her. Je hodně příjemná. Líbilo se mi to moc a chtěla bych ji častěji. Paní Jitka má krásné hry.

Maruška Dostálová, 4.B

…… nejlepší bylo, jak jsme přecházeli z jedné židle na druhou….. kamarád si na mě málem sedl. Dramatická výchova byla prostě boží!

Baruška Švecová, 4.B

….. Nejvíce se mi líbila hra pavouk a mušky. Pavouk musel dělat velké, pomalé kroky a musel chytat mušky. Ty mohly normálně běhat, ale musely mít z rukou křidélka a neustále u toho bzučet. Když pavouk mušku chytil, zastavila se a pomalu se z ní začala dělat pavučinka. Pomalu a ladně se hýbala a mávala rukama, a když se dotkla mušky, stala se z ní taky pavučinka…..

Honza Novotný, 4.B

…….. Máme strašně hodnou paní učitelku Jitku. S ní hrajeme hry, například Bába lepidlo nebo mojí oblíbenou Pavouka a mušky…. Také jsme hráli hru na poctivost, což je něco jako štronzo, ale nikdo nehlídá, kdo se pohnul, každý si to hlídá sám. Zkrátka dramatická výchova je zábava a je poučná.

Tereza Lukasová, 4.B

…… Nakonec vyprávěla příběh o městečku Radost, že se tam dostal čaroděj, který jim dělal lumpárny a jednou jim vzal zrak a ukryl ho do kamene. My jsme se stali městečkem Radosti, tak jsme ho hledali a nakonec jsme ho našli a všichni z městečka Radosti dostali zrak….

Adélka Dragonová, 4.B

……. Nejlepší hra je pro mě slepý kamarád, kde se dělá to, že jeden kamarád má zavřené oči a druhý ho chytne za ruku a pomalu ho vede po celé místnosti. Líbilo se mi tam, protože paní Jitka nás naučila super hry, takže doporučuji zajet.

Tomáš Mališ, 4.B

……. Dramatická výchova se mi dost líbila, protože jsme tam běhali, skákali, vymýšleli, a spoustu dalších. A zase se tam hodně těším znovu.

Jakub Bednář, 4.B

…….. Hrajeme hry například babu informačku, ta se hraje tak, že jeden je baba a honí ostatní, když někoho baba chytí, tak ten si klekne a zachrání ho tak, že řekne informace o něm…………

Tom Vozník, 4.B