Dopravní výchova

V úterý 11. dubna proběhl na naší škole den dopravní výchovy. Žáci si mohli ověřit své znalosti nejen formou testů z dopravní výchovy, ale také v znalosti v oblasti první pomoci a ověřili si, jak zvládnou jízdu zručnosti na kole. Žáci první až čtvrté třídy si ověřili své znalosti formou testů z dopravní výchovy. Vyhodnocením testů jsme zjistili, že dopravní výchovu zvládají a dobře se připravují na náročnější zkoušky a soutěž v dopravní výchově ve vyšších ročnících. Žáci od 5. ročníku se účastnili školního kola dopravní soutěže ve dvou kategoriích. Žáci, kteří se umístili na 1. a 2. místě postoupili do obvodního kola dopravní soutěže Mladý cyklista 2017, které se konalo dne 28. 4. 2017 na ZŠ Ostrava-Svinov, Bílovecká 10. Žáci, kteří se umístili na 3. - 4. místě byli v soutěži jako náhradníci. Soutěže se nakonec zúčastnili v I. kategorii Michaela Stašová, Eva Vaníčková, Tomáš Rotter a Matěj Šindler. Ve II. kategorii nastoupili společně do soutěže Lucie Kleinová, Klára Čorná, Matěj Pagáč a Jáchym Wildman. Děkujeme všem žákům za reprezentaci naší školy v soutěži. Žákům I. kategorie blahopřejeme za získané 3. místo a postup do městského kola.

Ing. Jana Herejková

Výsledky (pdf)